top of page
Çevrimiçi eğitim

Etkinlikler

 

 

Ortak Hikâye” projesi 6 ay devam edecek.

İlk aşamada projede yer alacak 40 çocukla, 12 Haziran – 11 Temmuz 2021 tarihleri arasında, hafta sonu günlerinde oyunlarla sesli okuma etkinlikleri, yaratıcı yazarlık ve resim atölyeleri planladık.  

IMG_20210611_095344_648.jpg

12 Haziran 2021 Cumartesi Günü Ortak Hikâye Yaratıcıları, Hayal Ortaklarıyla etkinliklerle bir araya gelecek!

Ortak Hikâye Yaratıcıları ile Ortak Hikâye Hayal Ortakları, Merak Alıştırmaları ışığında düzenlenecek çevrimiçi etkinlikte ilk kez bir araya gelecek. Çocuklar, Merak Kediyi Besler etkinliği ve oyunlarla projeyle ilgili merak ettiklerini soracakları, hayal ortaklarını tanıyacakları, etkinlik ve atölyelerde uymaları gereken kuralları birlikte belirleyecekleri bir etkinlik deneyimi yaşayacak.

Ekran Resmi 2021-06-10 10.33.28.png

13 Haziran 2021 Pazar Günü Ortak Hikâye Yaratıcıları, Hayal Ortaklarıyla etkinliklerle bir araya gelecek!

Ortak Hikâye Hayal Ortakları, Ortak Hikâye Yaratıcılarıyla Ortak Hikâye Taşları etrafında düzenlenecek çevrimiçi etkinlikte bir araya gelecek. Çocuklar, yaratıcılık kutularında yer alan keselerinden çektikleri hikâye taşları ile ortaklaşa bir hikâye anlatacakları etkinlik deneyimi yaşayacak.

Tülin Kozikoğlu.png

19 Haziran 2021 Cumartesi Günü
Tülin Kozikoğlu, Hikâyemize Ortak Olacak!

Çocuk kitapları yazarı Tülin Kozikoğlu, Ortak Hikâye Yaratıcılarıyla "Mıstık, Seni Anlamıyoruz! - Noktalama İşaretlerinin Öyküsü" kitabının ışığında düzenlenecek yaratıcı yazı atölyesinde bir araya gelecek. Çocuklar, Tülin Kozikoğlu ile "Keyifle okuyorum, özenle yazıyorum." diyecekleri bir atölye deneyimi yaşayacak. Mıstık'ın peşinde noktalama işaretlerinin macerasını keşfedecekleri ve aynı "Dönme Dolap"ta döndüğümüzü bir kez daha fark edecekleri bir atölye bekliyor çocukları.

  • Mıstık, Seni Anlamıyoruz! (Noktalama İşaretlerinin Öyküsü), Yazan:Tülin Kozikoğlu, Resimleyen: Uğur Altun, Yayınevi: İletişim Yayınları.

  • Dönme Dolap, Yazan: Tülin Kozikoğlu, Resimleyen: Hüseyin Sönmezay, Yayınevi: Doğan Egmont.

Oğlaklara Kitaplar.png

20 Haziran 2021 Pazar Günü Saadet Sevinç Doğan, Hikâyemize Ortak Olacak!

Oğlaklara kitaplar okumayı seven Saadet Sevinç Doğan, Ortak Hikâye Yaratıcılarıyla buluşup Quentin Blake'in dünyanın farklı yerlerinden 1800 çocukla dayanışma içerisinde yazıp resimlediği "Gökte Bir Tekne" adlı kitabını okuyacak. Çocukları, hoşgörü ve dayanışmanın ışığında bir arada yaşamanın nasıl mümkün olabileceğini düşünecekleri çevrimiçi bir etkinlik bekliyor.

  • Gökte Bir Tekne, Yazan: Quentin Blake, Resimleyen: Quentin Blake, Çeviren: Emrah İmre, Yayınevi: Can Çocuk.

Bir Dolap Kitap.png

26 - 27 Haziran 2021 Cumartesi ve Pazar Günleri M. Banu Aksoy ve Yıldıray Karakiya, Hikâyemize Ortak Olacak!

Bir Dolap Kitap, Ortak Hikâye Yaratıcılarıyla Majanda 2021'in etrafında bir araya gelecek. Bir Dolap Kitap kurucuları M. Banu Aksoy ve Yıldıray Karakiya'nın ortaklaşarak hazırladıkları, sıradan bir ajandadan çok farklı olan Majanda 2021 (Bir Yıllık Eğlence Defteri) ile, zaman yönetimi konusunda bilgilenecekleri, evrensel değerler üzerine düşünüp tartışacakları çevrimiçi bir atölye bekliyor çocukları. 

  • Majanda 2021, Yazan:M. Banu Aksoy ve Yıldıray Karakiya, Resimleyen: Ezgi Keleş, Yayınevi: Tudem.

uğur Altun.png

10 - 11 Temmuz 2021 Cumartesi ve Pazar Günleri Uğur Altun, Hikâyemize Ortak Olacak!

Tülin Kozikoğlu’nun kaleme aldığı "Mıstık, seni anlamıyoruz! - Noktalama İşaretlerinin Öyküsü" kitabı için gerçekleştirdiği illüstrasyonlarla 2017 Nami Adası Uluslararası Resimli Kitaplar İllüstrasyon Yarışması Farklılık Ödülü'ne layık görülen Sevgili Uğur Altun, Ortak Hikâye Yaratıcılarıyla bir araya gelecek. Çocukları, Mıstık'ın peşinde renkli dünyalar çizecekleri bir atölye deneyimi bekliyor.

  • Mıstık, Seni Anlamıyoruz! (Noktalama İşaretlerinin Öyküsü), Yazan:Tülin Kozikoğlu, Resimleyen: Uğur Altun, Yayınevi: İletişim Yayınları.

Nilay Yılmaz.png

10 - 11 Temmuz 2021 Cumartesi ve Pazar Günleri Nilay Yılmaz, Hikâyemize Ortak Olacak!

Yaratıcı Yaramazlık kitabıyla 7'den 70'e tüm yaramazları yazma oyunlarına çağıran Sevgili Nilay Yılmaz, bu kez Ortak Hikâye Yaratıcıları ile oyun aynayacak. Yaratıcı Yaramazlık (Yaramaz Yazarlar İçin) kitabının ışığında sözcüklerle, çizgilerle, resimlerle oynayacakları çevrimiçi bir atölye deneyimi bekliyor çocukları.

  • Yaratıcı Yaramazlık (Yaramaz Yazarlar İçin), Yazan: Nilay Yılmaz, Resimleyen: Rukiye Ulusan, Yayınevi: Altın Kitaplar.

reallygreatsite.com.png

5 Eylül 2021 Pazar günü, Dünya Okuma Günü (8 Eylül) öncesinde Emel Gürses, Hikâyemize Ortak Olacak!

Çocuklara masal anlatmayı seven, Gaziantep Şirinnar Radyo'da "Emel ve Teyfik'le Renkler" programı yapımcılığı ve sunuculuğunu yapan  Sevgili Emel Gürses, 5 Eylül 2021 Pazar günü, Dünya Okuma Günü (8 Eylül) öncesinde Ortak Hikâye Yaratıcıları'yla bir araya gelecek. Çocuklar, Emel Gürses'le Antonio Gramsci'nin yazdığı "Fare ile Dağ" kitabı etrafında gerçekleştirecekleri yüz yüze etkinlikte bir araya gelecek.  Masalların rehberliğinde renkli bir etkinlik deneyimi bekliyor çocukları.

  • Fare ile Dağ, Yazan: Antonio Gramsci, Resimleyen: Laia Domenech, Türkçeleştiren: Özgür Gökmen, Yayınevi: Desen (Tudem Yayın Grubu).

bottom of page